X-Mjøs 2014

X-Mjøs adventskalender 2014

Velkommen til X-Mjøs kalenderen for 2014.
Dette er adventskalenderen for Mjøsområdet, eller rettere sagt det utvidede Mjøsområdet. Dette inkluderer alt fra Etnedal,Land og Hadeland, til Gausdal, Sør-Gudbrandsdalen,Elverum og Trysil.

Mer informasjon finner du under tabellen.

Det blir to eventer i perioden, ett på Dokka og ett på Elverum.  Disse står med brun farge i tabellen nedenfor.

 

For å melde deg på kalenderen, kan du skrive et innlegg på denne linken som er gcinfo.no sitt forum,
eller du kan sende en mail til geocaching@rudberg.as

Oppdatert oversikt over årets  X-Mjøs konkurranse finner du HER.

 

X-Mjøs kalenderen for fjoråret (2013) finner du HER.

 

Mysterycachen «X-Mjøs 23 Kongens opp- og nedturer»
er IKKE med i X-Mjøs konkurransen.

 

Dato Utlegger Cachenavn og link Cachens lokalisering
1. Ormputt X-Mjøs#01 – Stjerner i natten  (Reflekscache)  (multi) Harestua
2. TeamHatlAnd X-Mjøs#02 – Julestjerna Rudshøgda
3. Nete! X-Mjøs#03 – Stange Middle Age Stange
4. Team Fillifjonka X-Mjøs#04 – Peugeot SPX Dokka
5. Team-Crux X-Mjøs#05 – The darkest night  (Reflekscache) (multi) Dokka
6. vassfis X-Mjøs#06 – NOSTALGI   (multi) Dokka
6. Landsbycacherne X-Mjøs Adventstreff Dokka 2014 Dokka
7. Team rostein X-Mjøs#07 – Velkommen inn … Dokka
8. AneGod X-Mjøs#08 – Monsterbedriften #1 Sully Hadeland
9. Hakkespett X-Mjøs#09 – Gapahuken Våler
10. RGBmedia X-Mjøs#10 – Gudbrandsdalens Uldvarefabrik Lillehammer
11. Team Hvammen X-Mjøs#11 – De fem nissene  (mystery) Elverum
12. mofek X-Mjøs#12 – Undring og fantasi Ringsaker
13. Kjeball X-Mjøs#13 – Jernbanemuseet  (multi) Hamar
14. finnskoghuldra X-Mjøs#14 – En stopp for en beinstrekk  (mystery) Gjøvikregionen
14. Kjeball X-Mjøs Adventstreff Elverum 2014 Elverum
15. 2380RS X-Mjøs#15 – Maxi Storsenter Hamar
16. M&M-NOR X-Mjøs#16 – Lars Monsen`s fotspor Jaren
17. Skogheim2014 X-Mjøs#17 – Militærvegen Løten
18. 2849 Furulund X-Mjøs#18 – Sjogvegen Dokka/Lillehammer
19. Roy_Lango & <3 X-Mjøs#19 – Midskogsberget Trysil
20. Team heischo X-Mjøs#20 – Borgen Forsamlingslokalet Moelv/Brøttum
21. oversizeoregon X-Mjøs#21 – «Jul i Jordet» Trysil
22. Bjoloha X-Mjøs#22 – Grindalsmoen Elverum
23. Team Olsen X-Mjøs#23 – Bondeveien Elverum
24. togmyra X-Mjøs#24 – Tenn et lys  Trysil

Reglene er vel at det egentlig ikke er noen regler, men i bunnen ligger jo selvfølgelig Groundspeak sitt regelverk. Det er fint med en stor boks, minst mulig micro. Cachen er helst tradisjonell, men lette multier er mysteryer er også velkomne. Det er fint om den ikke er plassert flere timer fra nærmeste vei, og det er fint med gaver/godis til alle besøkende selv om dette ikke er noen betingelse.

Alle må benytte seg av felles navnestandard, som i vårt område er «X-Mjøs#1-24». Det er fint om cachen er plassert i (det utvidede) Mjøsområdet, som selvsagt inkluderer både Land, Elverum, Trysil, Hadeland, Gausdal, Løten, Gudbrandsdalen og vel så det.
I år blir det kun èn cache pr dato. Når 24 cacher er på plass i kalenderen, er den fullsatt.
Som tidligere år vil navnestandarden bli: X-Mjøs#01 – Cachenavnet
Fint om alle plasserer skigarder, bindestreker, små og store bokstaver på samme måte. Og må du absolutt ha med ditt eget nick i cachenavnet, så får dette komme til slutt.

Praktiske opplysninger angående innsending av geocacher til godkjenning:
Send inn cachen til godkjenning i god tid før ønsket publiseringsdato og skriv i kommentarfeltet til reviewer at det er en adventscache og be om ønsket publiseringsdato. Absolutte siste frist for innsending er 14 dager før publiseringsdato. 
Så snart cachen er publisert er det fint om (men strengt tatt ikke nødvendig) at cacheeier går inn å endrer «date placed» til datoen da cachen ble publisert. På denne måten vil rekkefølgen bli riktig ved søk etter nye cacher…

Reviwers adventsoppfordring.

Konkurranser

I år er blir det flere muligheter til å kjempe om en plassering i kalenderen. Det blir avholdt tre konkurranser, med premiering på nyåret. Mer om konkurransene finner du nedenfor.
Det vil også bli begrenset til kun èn X-Mjøs cache pr. dag, så dersom noen ønsker å legge ut flere må disse utleggene bli på normal måte.

Årets adventscacher

Poengregler for utregning av årets adventscacher:

  1. FTF                                                           3 poeng
  2. Funnet samme dag som utleggelse                     2 poeng
  3. Funnet i løpet av cacheperioden  (1-31des.)     1 poeng
  4. Deltagelse på X-Mjøs eventet (6.des)                3 poeng
  5. Deltagelse på X-Mjøs eventet (14. des)             3 poeng
  • Det gis kun FTF til et nick. Om det registreres flere med FTF blir det kun gitt 2 poeng
  • Legges det ut event istedenfor cache en dag, gis det ikke FTF poeng (2 poeng til alle deltagere)
  • Det gis 3 poeng til cacheutlegger (imidlertid får man poeng kun for en cache, gjelder også for 24. desember).
  • Det gis premier til de 3 første nickene.
  • Om det er flere på samme poengsum vil den som har flest 3 poeng vinne, om det fremdeles er likt vil antall 2 poengere vinne. Om det fremdeles er likt vil vinneren trekkes blant kandidatene.
  • Sofacaching godtas ikke. Alle med eget nick må personlig logge hver enkelt cache for å delta i konkurransen.

 

Årets logg

Denne konkurransen skal stimulere til å skrive gode logger. De behøver ikke nødvendigvis være så lange, men innholdet betyr vel så mye.
En jury bedømmer alle X-Mjøs loggene etter at konkurranseperioden er over.

 

Årets strebere

Alle som klarer å logge samtlige 24 X-Mjøs cacher mellom 1/12 til 31/12 vil bli premiert.

 

Årets juniorer

Yngre geocachere vil bli premiert hvis de deltar som utlegger og/eller finnere i X-Mjøs kalenderen.
Ønsker man å motta premie, MÅ man møte på premieutdelingen som blir avholdt etter jul. Dette blir arrangert som eget event.

 

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *