Referat fra styremøte 3. april 2019

Tilstede: abotne, monso, olab, viking_princes, whoelse

Referent: whoelse

  1. Diskutere forslag for artikler og ting vi kan skrive om på web-sidene våre, få lagt opp en liten plan på hvem som skiver hva og når vi legger det ut, slik at vi har jevnlige oppdateringer på nettsidene våre.

Vi ser på mulighetene for å legge ut månedlige statistikker for geocaching i Norge, eventuelt geocachere som runder milepæler. Vi vil oppfordre lokale foreninger til å sende oss en kort presentasjon med logo vi kan legge på siden vår med oversikt over lokale foreninger (de som ikke er der allerede). I tillegg oppfordres de til å sende en lengre presentasjon som vi kan bruke til en månedlig blogg-post hvor vi presenterer en lokal forening.

Vi vil også oppfordre eventer som er aktuelle for et større geografisk område om å sende en presentasjon vi kan legge ut i passende tid før eventet. Vi vil også være på jakt etter reise-skildringer, cache-historier, korte eller lange.Les mer

Styrevedtak: Sak 2019-02-02

Dato: 26.02.2019

Tilstede: Wagalolo, abotne, olabirk, Viking_Princess, Whoelse, Monso og Høst

Sak: Få fast hjelp til vedlikehold av nettside, WordPress, Wiki, Atlassian ol.

Styrets vedtak: Styret har blitt enige om å se etter noen som kan hjelpe til med å holde nettsider og annet IT relatert ved like. Vi har bestemt oss for å søke hjelp utenfor styret til dette, da vi føler vår komtanse på dette området ikke strekker godt nok til. Gorgon Vaktmester ble spurt og har takket ja til denne oppgaven, vi ønsker han hjertelig velkommen i «stillingen».

Styrevedtak: Sak 2019-02-01

Dato: 14.02.2019

Tilstede: Wagalolo, Viking_Princess, monso, Whoelse, abotne

Sak: Søknad fra GePod om økonomisk støtte

Styrets vedtak: «Styret innvilger søknad om støtte fra GeoPod med kr. 2.000,-. Det forutsettes at hver podcast opplyser om at GeoPod er støttet av interesseorganisasjonen Geocaching i Norge.»

Styrevedtak: Sak 2018-12-01

Dato: 19.12.2018

Tilstede: wagalolo, Viking_Princess, Høst, monso, Whoelse, abotne, Olabirk

Sak:
Sponsorstøtte til cachetur.no 2018

Det ble lagt frem forslag om å støtte cachetur.no igjen i år, med 2.000,- denne gangen. Budsjettet for 2018 har 2.000,- til sponsor støtte og denne posten har ikke blitt brukt enda i år.

Styrets vedtak:
Det ble enstemmig vedtatt å støtte cachetur.no med 2.000,-

Sak 2018-06-01 Bruk av GiNo Sølv 2017 coin til vervekampanje på Spåtind event 2018

Tilstede: monso, Olabirk, Wagalolo, abotne og Viking_Princess

Sak: På Spåtind ble det foreslått å bruke en GiNo coin i vervepremie, da monso ville donere en t-skjorte med trykk til vervepremie på eventet. Forslaget ble lagt frem til styret for avstemning, slik at vi kunne annonsere vervekampanjen på eventet.

Styrets vedtak: Det ble enstemmig vedtatt å bruke en GiNo 2017 coin i Sølv til vervekampanjen sammen med donert t-skjorte med trykk på fra monso.

Sak 2018-05-02 Kjøp av bord til stand

Tilstede: thomfre, monso, Høst, Wagalolo og RoLe(TuSi) (vara med stemmerett)

Sak: Det har kommet inn forslag om å kjøpe ett bord vi kan bruke på stands, da vi vil satse på å være mer synlige og tilstede på forskjellige eventer rundt omkring i Norge. Forslaget omhandler ett bord fra Jula til 499,-

Styrets vedtak: Styret vedtar å kjøpe dette bordet (Art. nr: 790226) på Jula til 499,-

Sak 2018-05-01 Premier på stand Vikingevent 2018

Tilstede: thomfre, Viking_Princess, monso, Høst, whoelse (vara med stemmerett) og RoLe(TuSi) (vara uten stemmerett)

Sak: Det er lagt frem ønske om å få bruke 300,- til å kjøpe inn premier, pluss bruke 2 nye GiNo 2017 coiner (sølv) og to gamle GiNo 2010 coiner til premier på standen på vikingeventet.

Styrets vedtak: Styret vedtar å bruke maksimalt 300,- på diverse cacherelaterte premier, pluss å bruke 2 stk GiNo 2017 Sølv coiner og 2 stk GiNo 2010 coiner til premier på stand på vikingeventet 2018.

Sak 2018-03-03 Nullpunktet.no

Dato: 07.03.2018

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess,  monso, whoelse (vara med stemmerett) og rarnela (vara uten stemmerett)

Sak:
Nullpunktet.no ble ikke til den nyhetsportalen vi hadde tenkt, og har i praksis vært uten aktivitet de siste månedene.

Vi bør kanskje innse at vi må få mer liv i våre egne nettsider, før vi prøver å ta så store prosjekter.

Styrets vedtak:
Styret vedtar å legge ned nullpunktet.no. Domenet videresendes til gcinfo.no.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2018-03-02 Profileringsartikler

Dato: 07.03.2018

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess,  monso, whoelse (vara med stemmerett) og rarnela (vara uten stemmerett)

Sak:
Foreningen må profileres mer, spesielt når vi er ute på eventer.

Styrets vedtak:
Styret vedtar å handle inn følgende profileringsartikler fra VistaPrint:
– Banner (76 cm x 183 cm, utendørs, med metallringer)
– 5 000 visittkort med GiNo-logo, enkel tekst, nettadresse og QR-kode
– 5 000 flyers med generell informasjon om Geocaching i Norge og geocaching generelt

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2018-03-01 Støtte til Vikingeventet

Dato: 07.03.2018

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess,  monso, whoelse (vara med stemmerett) og rarnela (vara uten stemmerett)

Sak:
Vikingeventet har søkt om økonomisk støtte fra Geocaching i Norge.

Styrets vedtak:
Geocaching i Norge vedtar å støtte Vikingeventet med kr 3 500,-

I tillegg tilbyr foreningen garanti på inntil kr 3 500,- for usolgte eventcoiner, mot at GiNo får overta coinene til kostpris.
Dersom eventet går i pluss, tilfaller restopplaget GiNo vederlagsfritt.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder