Innkalling til årsmøte i Geocaching i Norge 2017

Alle medlemmer innkalles herved til årsmøte i Geocaching i Norge.

Sted: Vikingeventet, Egge Gård, Steinkjer
Tidspunkt: lørdag 3. juni, kl. 19:15

Vi ber om at saker til årsmøtet sendes inn til styret innen lørdag 27. mai.

Sakspapirene annonseres på gcinfo.no senest onsdag 31. mai.

Vi gjør oppmerksom på at medlemskontingenten må være betalt før årsmøtet.

Sak 2017-04-04 Vikingevent

Dato: 18.04.2017

Tilstede: thomfre, Viking_Princess, Høst

Sak:
Geocaching i Norge har blitt kontaktet av arrangørene av Vikingeventet i Steinkjer, med spørsmål om vi ønsker å overta eventet etter årets event er over, og sørge for at det lever videre fremover.

Styret har diskutert saken i flere omganger (og alle styremedlemmer har vært involvert), og har også forsøkt å finne kandidater som kan tenke seg å arrangere neste års event.

Styrets vedtak:
Styret er positive til å overta eierskapet til Vikingeventet. Vi lager et sett retningslinjer, som skal sørge for at eventet får faste rammer. Vi følger samme opplegg som lignende eventer i utlandet (f.eks. FAD), hvor foreninger/grupperinger som ønsker å arrangere, søker til GiNo.

Tiden renner ut for å finne arrangører til neste års event, så søknadsfrist blir 20. mai for 2018-eventet.

GiNo vil være en støttespiller og økonomisk hjelp, men selve eventet må stå på egne ben hvert år. GiNo sin rolle blir å fungere som rådgiver, bidra til at eventet lever videre og trekke de grove linjene. Ellers blir det opp til arrangør å sette sitt preg på eventet, akkurat slik det er på andre rullerende megaeventer.

Mer info blir lagt ut på en egen side på gcinfo.no.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-04-03 Styremedlemmer som ikke har betalt kontingent

Dato: 18.04.2017

Tilstede: thomfre, Viking_Princess, Høst

Sak:
To styremedlemmer har ikke betalt kontingenten innen fristen.

Styrets vedtak:
De får en siste advarsel. Betales ikke kontingenten, blir vi nødt til å stryke de på lik linje med vanlige medlemmer.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-04-02 GiNo-coin 2017

Dato: 18.04.2017

Tilstede: thomfre, Viking_Princess, Høst

Sak:
Viking_Princess har etter samtaler med Oakcoins kommet frem til et blueprint som er klart til produksjon.

Styrets vedtak:
Styret vedtar endelig produksjon av coinen. Viking_Princess tar seg av det praktiske med betaling, og legger ut midlertidig (siden foreningen ikke har PayPal). Hun får tilbakebetalt når valutakonverteringen er klar.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-04-01 Søknad om støtte til Vikingevent 2017

Dato: 05.04.2017

Sak:
Styret har mottatt søknad om støtte til Vikingeventet, se nederst.

Styrets vedtak:
Et fullsatt styre har enstemmig vedtatt å innvilge søknaden.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

 

Søknaden:

GC6J445 Vikingevent 2017 vil herved søke om økonomisk støtte til
vårt Megaevent på Steinkjer 3. juni 2017.

Siden eventet har vokst seg såpass stort og viktig har vi bl.a.
funnet det nødvendig å leie PA-anlegg for å nå ut til alle om ting
som foregår underveis, åpningstale, kunngjøringer om lotteri osv.

Dette vil koste oss kr. 3000,- og det hadde vært veldig greit om vi
kunne få dekket opp 2000,- av den summen med midler fra GiNo.

Vi har pr. i dag 380 Will Attend.

Vi er inneforstått med at GiNo skal profileres på eventets
hjemmeside, med link til gcinfo.

Mvh Arrangørgruppa
Lisbeth Schanke Rødset

Ny wiki!

Vi har en stund jobbet med flytting fra gammel til ny wiki. Det arbeidet er nå ferdig, og den nye wikien er live!

Samtidig har en del innhold blitt oppdatert, og noe nytt lagt til. Ta turen innom og ta en titt da vel!

Besøk den nye wikien her.

Geocaching i Norge ønsker å rette en takk til de som har bidratt i denne prosessen, takk cghove, GorgonVaktmester og pjacklam!

Sak 2017-03-01 GiNo-coin 2017

Dato: 20.03.2017

Tilstede: thomfre, Viking_Princess, Høst, whoelse

Sak:
Viking_Princess har innhentet tilbud fra flere ulike coinprodusenter.

Den som ser ut til å gi oss lavest pris, og samtidig er blant de mest responsive, er Oakcoins.

Styrets vedtak:
Styret vedtar å bruke Oakcoins til produksjon av coinen.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-02-02 Årsmøte 2017

Dato: 20.02.2017

Tilstede: thomfre, Viking_Princess, Høst, whoelse

Sak:
Årsmøte for 2017 skal etter vedtektene avholdes i tidsrommet mai til august i forbindelse med et større event som kan forventes å ha deltagere fra store deler av landet. Blant egnede eventer, ser Vikingeventet ut til å være det best egnede. Det tiltrekker folk fra hele landet, i tillegg til at flertallet av styrets medlemmer skal dit.

Styrets vedtak:
Vi går for årsmøte i forbindelse med Vikingeventet, dersom vi får lov. thomfre tar saken videre med arrangørene. Om mulig, ønsker vi et årsmøte på et tidligere tidspunkt på dagen, enn vi hadde i 2016.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-02-01 GiNo-coin 2017

Dato: 20.02.2017

Tilstede: thomfre, Viking_Princess, Høst, whoelse

Sak:
Designet er nå klart, og det blir innhentet tilbud fra forskjellige coinprodusenter.

Styrets vedtak:
Viking_Princess tar saken videre.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder