Sak 2017-07-01 Søknad om støtte til event

Dato: 07.07.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, Høst

Sak:
GiNo har mottatt følgende søknad:

Undertegnede og Trine Anette (anirt) ønsker med dette å søke om tilskudd til vårt event «Den Internasjonale Geocachingdagen 2017 – Røyken» (https://coord.info/GC78B79 ) iht deres kriterie 8-B-i; støtte på kr 200,00 til event uten nasjonal interesse med mellom 1-50 deltagere.

Vi hadde tilsvarende event i fjor (https://coord.info/GC6NVZA ) der vi hadde 67 Attended logger. Det kom gode tilbakemeldinger etter eventet, så vi håper på like stor (om ikke noe økning i) deltagelse i år. Vi serverte her traktet kaffe, gele m/vaniljesaus og kake. Førstnevnte gikk det mye av den dagen.

Tilskuddet vi søker om er tiltenkt å dekke disse kostnadene i år. Det vil bli nevnt av undertegnede at dere sponset med dette, og at eventtilskudd er en blandt mange fordeler med å være medlem i GiNo.  Utover det vil det profileres i beskrivelsen i henhold til deres rettningslinjer.

Håper på positivt svar fra dere.

Mvh EiFlei

Styrets vedtak:
Styret har enstemmig vedtatt å godta søknaden i sin helhet, og innvilge kr 200,- til eventet.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-10 Vikingeventet.no

Dato: 29.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, RoLe(TuSi)

Sak:
For å sikre at Vikingeventet har en fast nettadresse, og en funksjonell nettside hvert år, bør GiNo stå for både domenenavn og webhotell.

Styrets vedtak:
GiNo overfører domenet vikingeventet.no (vederlagsfritt) fra thomfre (som kjøpte det for å sikre at ingen andre tok det, han får ingen kompensasjon for det), og oppretter det som et aliasdomene på eget webhotell.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-09 Sikkerhetssertifikat til våre nettsider

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge sine nettsider kjører i dag uten sikkerhetssertifikat, så all trafikk går ukryptert.
I dag vil alle moderne nettlesere gi varsel ved forsøk på innlogging i vårt medlemsregister, f.eks. Og vi blir nedprioritert hos Google.
Derfor ønsker vi å legge til SSL-sertifikater på våre nettsider.

Styrets vedtak:
Styret gir thomfre fullmakt til å bestille nødvendige tjenester til alle våre nettsider.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-08 Synlighet på eventer

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge trenger å være mer synlig. Et ledd i det er å være synlige og tilstede på eventer.

Styrets vedtak:
For å øke synligheten, lages det t-skjorter til de tre nye styremedlemmene.
Vi får en god pris hos monso, 150kr totalt.

Styret vil fremover jobbe for å være synlige på store, og mindre store, norske eventer.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-07 Medlemsfordeler

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge har allerede noen medlemsfordeler, men flere bør på plass. Det skal være verdt å være medlem.

Styrets vedtak:
Styret jobber videre med medlemsfordeler, og håper å ha nye fordeler klare iløpet av de neste månedene.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-06 Økt synlighet i sosiale medier

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge er nødt til å øke sin synlighet.
Og et viktig ledd i dette vil være å øke synligheten i sosiale medier.

Det skjer mye i geocachingverden om dagen, og vi mener en viktig oppgave for GiNo kan være å samle inn og levere nyheter fra geocachingverden, på norsk. Disse nyhetene bør publiseres på GiNo sine nettsider, og linkes til på våre Facebooksider.

Styrets vedtak:
Styret vedtar å gå inn for økt synlighet i sosiale medier, samtidig som vi går inn for å produsere mer innhold på våre egne nettsider.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-05 Profileringsartikler

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge trenger å bli mer synlig. Vi trenger også å bygge merkevaren vår, og bygge tilhørighet hos medlemmene.

Et mulig tiltak er å få laget diverse profileringsartikler, bytteting med logo etc. som vi kan dele ut til medlemmene.

Styrets vedtak:
Styret er enig i at dette er en viktig sak.
Vi bruker litt tid på å finne ut hva vi kan handle inn, monso sjekker opp alternativer.
Små blyanter er en ting vi mener må være med.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-04 Nullpunktet.no

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Nullpunktet er opphørt, og Geocaching i Norge har fått tilbud om å overta domenenavnet. Styret har diskutert saken, både internt og med gammel redaksjon.
Vi har kommet frem til at følgende løsning vil være det beste for alle parter:

  • Nullpunktet.no blir en ny, nettbasert tjeneste
  • Innhold vil være nyheter fra cacheverden, historier fra cachemiljøer, rapporter fra cacheturer etc
  • Dette blir en tjenste levert av Geocaching i Norge
  • Tjenesten vil tydelig profileres som en del av Geocaching i Norge
  • Denne tjenesten har ingenting med gamle utgivelser og krav fra abonnenter hos Nullpunktet å gjøre, de må rettes til kassimaja
  • Domenet flyttes til Geocaching i Norge, og fører til en kostnad på rett i overkant av 200kr i året

Styrets vedtak:
Styret vedtok enstemmig å gå for denne løsningen.
Styrets leder fungerer som ansvarlig redaktør inntil videre.

Dette vedtaket publiseres først etter at alt det praktiske er på plass.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-03 Nullpunktet

Dato: 15.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso og Høst

Sak:
Geocaching i Norge har fått muligheten til å overta domenenavnet nullpunktet.no. Dette vil gi oss muligheten til å både bidra til det norske cachemiljøet, ved at vi kan levere cacherelatert stoff online, som en erstatning for magasinet som nå har falt bort.

Styrets vedtak:
Geocaching i Norge lager en kontrakt med Nullpunktet for å overføre domenenavnet til Geocaching i Norge. Hvordan ting skal løses praktisk utover det, må vi bli enige med nåværende redaksjon om. Vi ønsker å bevare så mye historikk og kvalitet som mulig. Samtidig er det viktig å påpeke at vi ikke overtar det fysiske magasinet, og heller ikke gamle abonnenter, gjeld eller forpliktelser.

Målet er å iløpet av kort tid starte nye Nullpunktet, som et nettbasert cachemagasin.

Dette vedtaket publiseres først etter at alt det praktiske er på plass.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-02 Coiner til Bryan

Dato: 03.06.2017

Sak:
Som en gest til presidenten i Geocaching HQ, ønsker vi å gi han en av hver av Geocaching i Norge sine coiner

Styrets vedtak:
Fremmøtte styremedlemmer ble på Vikingeventet enige om at Bryan skulle få en av hver av våre coiner.

 

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder