Sak 2017-11-17 Sponsorstøtte

Dato: 17.11.2017

Tilstede: wagalolo, Viking_Princess, Høst, monso, Whoelse

Sak:
Sponsorstøtte til cachetur.no.

Thomas Fredriksen (ThomFre) erklærte seg inhabil og Freddy Hoffmann (Wagalolo) ledet møtet. Varamedlem Else Nordhagen (Whoelse) tiltrådte styret med stemmerett.

Styrets vedtak:
Freddy Hoffmann la frem et forslag om å støtte cachetur.no med kr. 1.500,-. Posten eventstøtte reduseres til kr. 3.500,- i budsjettet. Forslaget ble enstemmig vedtatt.

Protokollfører:
Freddy Hoffmann
Nestleder

Sak 2017-11-01 Vikingevent 2019

Dato: 07.11.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, Høst, monso, rarnela

Sak:
Behandling av søknader til Vikingeventet 2019.

Styrets vedtak:
Styret har gått gjennom de innkomne søknadene, og vurdert de mot hverandre. Etter avstemning ble det ene alternativet valgt med fire mot en blank stemme.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-09-02 Nullpunktet.no

Dato: 21.09.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, Høst, monso

Sak:
Nullpunktet.no har hatt veldig lav aktivitet i det siste. Det murres mye i kulissene, og det er lav kapasitet hos redaksjonen.

Styrets vedtak:
Styret har vedtatt å innsette Louise Rod Tjelta (RodTjelta) som redaktør (dersom hun selv vil ta jobben). Styrets leder er fortsatt den øverste ansvarlige, men vil i det daglige arbeide mer med kontroll og vedlikehold enn produksjon av redaksjonelt innhold.

Redaksjonens sammensetning har støtte av styret, og vi ber om forståelse for at Nullpunktet.no ikke er det samme som gamle Nullpunktet. Redaksjonen består av folk som vil bidra, og de mottar ingen form for kompensasjon for jobben de gjør. Dette er frivillig arbeid, for fellesskapet. Vi ber om ro og respekt for de som gjør en jobb.

Vi trenger også flere bidragsytere. Styret vil sammen med redaksjonen gjøre en innsats for å knytte til oss flere faste bidragsytere.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-07-01 Søknad om støtte til event

Dato: 07.07.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, Høst

Sak:
GiNo har mottatt følgende søknad:

Undertegnede og Trine Anette (anirt) ønsker med dette å søke om tilskudd til vårt event «Den Internasjonale Geocachingdagen 2017 – Røyken» (https://coord.info/GC78B79 ) iht deres kriterie 8-B-i; støtte på kr 200,00 til event uten nasjonal interesse med mellom 1-50 deltagere.

Vi hadde tilsvarende event i fjor (https://coord.info/GC6NVZA ) der vi hadde 67 Attended logger. Det kom gode tilbakemeldinger etter eventet, så vi håper på like stor (om ikke noe økning i) deltagelse i år. Vi serverte her traktet kaffe, gele m/vaniljesaus og kake. Førstnevnte gikk det mye av den dagen.

Tilskuddet vi søker om er tiltenkt å dekke disse kostnadene i år. Det vil bli nevnt av undertegnede at dere sponset med dette, og at eventtilskudd er en blandt mange fordeler med å være medlem i GiNo.  Utover det vil det profileres i beskrivelsen i henhold til deres rettningslinjer.

Håper på positivt svar fra dere.

Mvh EiFlei

Styrets vedtak:
Styret har enstemmig vedtatt å godta søknaden i sin helhet, og innvilge kr 200,- til eventet.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-10 Vikingeventet.no

Dato: 29.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, RoLe(TuSi)

Sak:
For å sikre at Vikingeventet har en fast nettadresse, og en funksjonell nettside hvert år, bør GiNo stå for både domenenavn og webhotell.

Styrets vedtak:
GiNo overfører domenet vikingeventet.no (vederlagsfritt) fra thomfre (som kjøpte det for å sikre at ingen andre tok det, han får ingen kompensasjon for det), og oppretter det som et aliasdomene på eget webhotell.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-09 Sikkerhetssertifikat til våre nettsider

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge sine nettsider kjører i dag uten sikkerhetssertifikat, så all trafikk går ukryptert.
I dag vil alle moderne nettlesere gi varsel ved forsøk på innlogging i vårt medlemsregister, f.eks. Og vi blir nedprioritert hos Google.
Derfor ønsker vi å legge til SSL-sertifikater på våre nettsider.

Styrets vedtak:
Styret gir thomfre fullmakt til å bestille nødvendige tjenester til alle våre nettsider.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-08 Synlighet på eventer

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge trenger å være mer synlig. Et ledd i det er å være synlige og tilstede på eventer.

Styrets vedtak:
For å øke synligheten, lages det t-skjorter til de tre nye styremedlemmene.
Vi får en god pris hos monso, 150kr totalt.

Styret vil fremover jobbe for å være synlige på store, og mindre store, norske eventer.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-07 Medlemsfordeler

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge har allerede noen medlemsfordeler, men flere bør på plass. Det skal være verdt å være medlem.

Styrets vedtak:
Styret jobber videre med medlemsfordeler, og håper å ha nye fordeler klare iløpet av de neste månedene.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder

Sak 2017-06-06 Økt synlighet i sosiale medier

Dato: 22.06.2017

Tilstede: thomfre, wagalolo, Viking_Princess, monso, whoelse og RoLe(TuSi) (ikke stemmeberettiget, vara)

Sak:
Geocaching i Norge er nødt til å øke sin synlighet.
Og et viktig ledd i dette vil være å øke synligheten i sosiale medier.

Det skjer mye i geocachingverden om dagen, og vi mener en viktig oppgave for GiNo kan være å samle inn og levere nyheter fra geocachingverden, på norsk. Disse nyhetene bør publiseres på GiNo sine nettsider, og linkes til på våre Facebooksider.

Styrets vedtak:
Styret vedtar å gå inn for økt synlighet i sosiale medier, samtidig som vi går inn for å produsere mer innhold på våre egne nettsider.

Protokollfører:
Thomas Fredriksen
Leder